مروري بر برخي از تحقيقات معتبر انجام شده در زمينه بتن سبز و ارايه پيشنهادي براي ساخت يک نوع بتن سبز جديد (بتن ژيوپليمري سبک خودمتراکم)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مروري بر برخي از تحقيقات معتبر انجام شده در زمينه بتن سبز و ارايه پيشنهادي براي ساخت يک نوع بتن سبز جديد (بتن ژيوپليمري سبک خودمتراکم) :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس ملي مهندسي عمران,معماري با تاکيد بر اشتغال زايي در صنعت ساختمان

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

با توجه به اینکه آلودگی های زیست محیطی روز به روز در حال افزایش است, جایگزین کردن تکنولوژیهای سازگار با محیط زیست با تکنولوژیهای آلودهکننده محیط زیست ضروری به نظر میرسد. بتن, یکی از پرمصرفترین مصالح ساختمانی است. سیمان مورد استفاده در بتن, یکی از موادی است که تولید آن سبب آلوده شدن محیط زیست میشود. لذا جایگزین کردن این ماده با مادهای که خواص آن را داشته باشد و در ضمن سازگار با محیط زیست نیز باشد, ضروری است. سیمانهای قلیا فعال, سیمان هایی هستند که میتوان آنها را جایگزین سیمان های معمولی کرد. این سیمان-ها خواص سیمانهای معمولی را دارند و تولید آنها نیز سبب آلوده شدن محیط زیست نمیگردد. علاوه بر مسایل زیست محیطی, استفاده از موادی در بتن که سبب بهبود خواص مهندسی آن گردد نیز امری ضروری به نظر میرسد. در این مقاله, ابتدا مروری بر برخی از تحقیقات چاپ شده در نشریات معتبر بین المللی در زمینه بتن سبز انجام میشود و سپس پیشنهادی برای ساخت بتن جدید ژیوپلیمری سبک خودمتراکم داده خواهد شد.

لینک کمکی