انواع بتن - پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن انواع بتن - پاورپوینت :

دانلود
 پاورپوینت
 انواع
بتن
مطالب مرتبط  دراین زمینه :
بتن (به فرانسوی: Béton), از ریشه لاتین (به لاتین: Bitume) در مفهوم وسیع به هر ماده یا ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد گفته می‌شود. بتن ممکن است از انواع مختلف سیمان ونیز پوزولان‌ها, سرباره کوره‌ها, مواد مضاف, گوگرد, مواد افزودنی, پلیمرها, الیاف و غیره تهیه شود. همچنین در نحوه ساخت آن ممکن است حرارت, بخار آب, اتوکلاو, خلأ, فشارهای هیدرولیکی و متراکم کننده‌های مختلف استفاده شود

انواع بتن - پاورپوینت
فهرست مطالب :
بتن و انواع آن
بتن با مقاومت بالا
بتن سبک
بتن پیش تنیده
بتن پس تنیده
بتن شفاف
بتن خود متراکم

 

ساخت بتن شفاف

بتن انتقال دهنده نور با نام تجاری ™  لایتراکان محصول نسبتا جدیدی است که در سال 2004 توسط یک معمار 27 ساله مجارستانی به نام آرون لاسونسزی ابداع گردید.

(این متریال در سال 2001 توسط (آرون) اختراع شد و به ثبت رسید. این معمار زمانیکه در سن 27 سالگی در کالج سلطنتی هنر های زیبای استکهلم مشغول به تحصیل بود این ایده را بیان کرد و در سال 2004 شرکت خود را با نام لایتراکان تاسیس کرد )

ساختار

بتن انتقال دهنده نور ترکیبی از رشته های شیشه ای نوری و بتن صاف شده می باشد که می تواند برای بلوک ها یا صفحات پیش ساخته استفاده بشود.
بتن : 96%
فیبر نوری : 4%

هم اکنون بتن لایتراکان با دانسیته 2400-2100 کیلو گرم بر متر مکعب , مقاومت فشاری 50 نیوتن بر میلیمتر مربع و مقاومت کششی 7 نیوتن بر میلیمتر مربع در سه رنگ خاکستری, سیاه و سفید و با ابعاد استاندارد 300*600 میلیمتر و با ضخامت 500-25 میلیمتر تولید میگردد. ازنظر تئوری فیبرهای به کار رفته در لیتراکن قادر به انتقال نور در بتنی به ضخامت 20 متر می باشد. همچنین استفاده از فیبر نوری در اجزای باربر سازه ای بدون تاثیر منفی در مقاومت بالای فشاری و کششی آن می تواند اثری خوب با ایجاد فضاهایی روشن و جذاب داشته باشد.


لینک کمکی