بتن، کاربرد و انواع آن - پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بتن, کاربرد و انواع آن - پاورپوینت :

دانلود
پاورپوینت
 بتن,

انواع آن و
 کاربرد
 316 اسلاید
مطالب مرتبط  دراین زمینه :
این ماده ی چسبنده عموما حاصل فعل و انفعال سیمان های هیدرولیکی و آب می‌باشد. حتی امروزه چنین تعریفی از بتن شامل طیف وسیعی از محصولات می‌شود. بتن ممکن است از انواع مختلف سیمان ونیز پوزولان ها, سرباره کوره‌ها, مواد مضاف, گوگرد, مواد افزودنی بتن, پلیمر های بتن, الیاف بتن و غیره تهیه شود.بتن, کاربرد و انواع آن - پاورپوینت
فهرست مطالب :بتن

بتن و فولاد دو نوع مصالحی هستند که امروزه بیشتر از سایر مصالح در ساختمان انواع بناها از قبیل ساختمان پلها,ساختمان سدها, ساختمان متروها,ساختمان فرودگاه ها و ساختمان بناهای مسکونی و اداری و غیره به کار برده می شوند.و شاید به جرأت می توان گفت که بدون این دو پیشرفت جوامع بشری به شکل کنونی میسر نبود.با توجه به اهدافی که از ساخت یک بنا دنبال می شود,بتن و فولاد به تنهایی و یا به صورت مکمل کار برد پیدا می کنند.
فولاد به لحاظ اینکه در شرایط به دقت کنترل شده ای تولید می شود و مشخصات و خواص آن از قبیل تعیین و با آزمایشات متعددی کنترل می شود,دارای کاربری آسانتر از بتن است. اما بتن در یک شرایط کاملا متفاوتی با توجه به پارامتر های مختلف از قبیل نوع سیمان,نوع مصالح و شرایط آب و هوایی تولید و استفاده می شود و عدم اطلاع کافی از خواص مواد تشکیل دهنده بتن و نحوه تولید و کاربرد آن می تواند ضایعات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
 
با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در قرن اخیر, علم شناخت انواع بتن و خواص آنها نیز توسعه قابل ملاحظه ای داشته است, به نحوی که امروزه انواع مختلف بتن با مصالح مختلف تولید و استفاده می شود و هر یک خواص و کاربری مخصوص به خود را داراست.هم اکنون انواع مختلفی از سیمانها که حاوی پوزولانها ,خاکستر بادی,سرباره کوره های آهن گدازی,سولفورها,پلیمرها,الیافهای مختلف,و افزودنیهای متفاوتی هستند,تولید می شد.
 
ضمن اینکه تولید انواع بتن نیز با استفاده از حرارت,بخار,اتوکلاو,تخلیه هوا,فشار هیدرولیکی,ویبره و قالب انجام می گیرد.
بتن به طور کلی محصولی است که از اختلاط آب با سیمان آبی و سنگدانه های مختلف در اثر واکنش آب با سیمان در شرایط محیطی خاصی به دست می آیدو دارای ویژگیهای خاص است.
 
 
اولین سؤالی که پیش می آید این است که چه رابطه ای بین تشکیل دهنده بتن باید وجود داشته باشد تا یک بتن خوب به دست آید و اصولا بتن خوب دارای چه شرایط و ویژگیهایی است. رابطه بین اجزا تشکیل دهنده بتن,در خواص فیزیکی و شیمیایی و همچنین نسبت اختلاط آنها با هم است. چه اگر مصالح یا آب و سیمانی با خواصی مناسب بتن با هم مخلوط گردند و در شرایط و محیطی مناسب به عمل آیند,یقینا بتن خوبی حاصل می شودو اصولا بتن خوب, بتنی است که دارای مقاومت فشاری دلخواه و رضایت بخشی باشد.
 
رسیدن به یک مقاومت فشاری دلخواه و رضایت بخش بدین معناست که سایر خواص بتن مانند مقاومت کششی, وزن مخصوص, مقاومت دربرابر سایش, نفوذ ناپذیری, دوام, مقاومت دربرابر سولفاتها و ... نیز همسو با مقاومت فشاری, بهبود یافته و متناسب می شوند.

 


لینک کمکی