تحقیق کتاب الکترونیک

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق کتاب الکترونیک :


تحقیق با موضوع کتاب الکترونیک , در قالب doc و در 50 صفحه, قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:
اختراع رایانه و فناوری اطلاعات و ارتباطات, انقلابی در تاریخ علم به وجود آورده که با رواج هرچه بیشتر رایانه در جزئی ترین مسائل روزمره, دنیای ما با سرعت هر چه بیشتر به دنیای الکترونیک و دیجیتال تبدیل می شود. کتاب و نشر آن هم از این راه بازنمانده است و ظهور کتاب و نشر الکترونیکی به گونه ای که در دهه اخیر شاهد آن بوده ایم صنعت چاپ و نشر الکترونیکی را دستخوش تحولی عظیم کرده است.
ای بوک (e-book) یا کتاب الکترونیکی , پدیده ای کاملا تازه در این بین است و می رود تا نظام آموزش و اطلاع رسانی را با دگرگونی هایی اساسی مواجه سازد. بنابر تعریف دایره المعارف ویکی پدیا کتاب الکترونیکی نسخه الکترونیک یا دیجیتال یک کتاب است؛ گرچه کتاب های الکترونیکی صرفا نسخه های الکترونیکی محتوای کتب چاپ شده یا p- bookنیستند بلکه می توانند علاوه برمتن, صوت و سایر امکانات مالتی مدیا را نیز شامل شوند هم چنین می توانند در قالب فایل های قابل استفاده توسط رایانه هم چون word text, PDF, HTML و فایل های اجرایی EXE درآیند. البته دو نوع از این فرمت ها بیشتر از بقیه معروف هستند. یکی فرمت PDF مربوط به شرکت Adobe Reader و دیگری فرمت LTI که شرکت مایکروسافت روی آن کار می کند. فایل هایی که با فرمت LTI عرضه می شوند می بایست توسط نرم افزاری به نام Microsoft Reader خوانده شوند, ولی این فرمت هنوز نتوانسته مقبولیت چندانی کسب کند.(نیکنام, 1381)
در صنعت کتاب های الکترونیک یک بحث بزرگ فزاینده وجود دارد و آن این است که به چه چیزی می توان کتاب الکترونیک گفت. در این زمینه چند دیدگاه وجود دارد. (شکرخواه,1385)
دیدگاه اول:
و . . . .

تحقیق کتاب الکترونیک
فهرست مطالب:
کتاب الکترونیک چیست؟
تاریخچه کتاب الکترونیکی
نظام کتاب الکترونیک
طبقه بندی کتاب های الکترونیکی
ویژگی های کتاب الکترونیکی
مزایای کتاب های الکترونیک
کتاب درسی الکترونیکی
تعامل و مشارکت در کتاب های درسی الکترونیک
تعامل خواننده با محتوا
تعامل خواننده با خوانندگان
تعامل خواننده با متخصصان
تولید و دسترسی به کتاب های الکترونیک
چگونگی تولید و نشر کتب الکترونیکی
و . . .

لینک کمکی